Mike Mahler, magnezyumun atletik performansa, hormon seviyelerine, DHEA'ya ve ağırlık antrenmanına olan faydalarını tartışıyor. Magnezyum, performans ve iyileşme süresi için gereklidir, diye açıklıyor Mike, hormon optimizasyonu, insülin duyarlılığı, stres yönetimi ve genel sağlık.


Türkçe Video Transkript

Mike Mahler bir güç eğitmeni ve sağlık gazetecisi ve sertifikalı Rus kettlebell eğitmenidir. Mike dünya çapında kettlebell kuvvet antrenmanı, fitness ve hormon optimizasyonu üzerine atölye çalışmaları yapıyor ve Muscle & Fitness, Men's Fitness, Ironman Magazine, Planet Muscle, Hardcore Muscle Magazine ve Testosterone Magazine gibi yayınlar için 100'den fazla makale yazmıştır.

Mike Mahler:

Magnezyum, sporcular için en önemli minerallerden biridir. Çok terliyoruz. Çok çalışıyoruz. Çok fazla stres altındayız ve magnezyum çok tükeniyor.

Pek çok NFL oyuncusunun magnezyum ve çinkonun nasıl tükendiği ve bunun testosteron seviyelerini, antrenman toparlanmalarını ve hatta ruh hallerini gerçekten nasıl etkilediğine dair birçok araştırma okudum. Bu beni magnezyumla çok ilgilendirdi.

DHEA, “Testosteronun Ağabeyi”

DHEA bir hormondur ve stres yönetimi için çok önemlidir. Temelde testosteronun ağabeyi.

Testosteron düşük olduğunda olan şey, genellikle DHEA stresten de düşüktür - kortizol adı verilen stres hormonundan. DHEA optimal olduğunda, testosteron için bir yedek rezerv görevi görür.

Bu nedenle, bir erkeğin sağlık ve zindelik ve sağlıklı bir cinsel dürtü için hayati önem taşıyan düşük testosteron seviyeleri varsa ve sadece iyi hissediyorsa - DHEA düşükse, yedek rezerv yoktur.

Ve testosteron düştüğünde ve DHEA tüm stresten düştüğünde, kendinizi gerçekten çok hızlı bir şekilde yaşlandığınız andropoz durumuna sokarsınız.

Gelişmiş DHEA Düzeyleri için Antik Mineraller Magnezyum

Antik Mineraller Magnezyum Yağı kesinlikle sağlığıma fayda sağladı.

Birincisi, yine, stres ve hatta yaşam süresi için kritik olan DHEA seviyelerinin optimize edilmesine yardımcı olur. Araştırmalar, en yüksek DHEA seviyelerine sahip kişilerin aslında daha uzun yaşadığını gösteriyor. Yani bu sadece gözden kaçırmak istediğimiz bir şey değil.

Ve dış kaynaklı bir kaynak almak yerine kendi üretimimizi optimize etmek için yapabileceğimiz her şey her zaman gidilecek yol olacaktır.

Bu nedenle, herhangi bir yan etkisi olmadan herkesin - kadın ve erkek - alabileceği bir şey.

Egzersiz Kurtarma Süresi ve Magnezyum

Ama aynı zamanda, antrenman toparlanmamın çok daha iyi olduğunu buldum. Zor bir antrenmandan sonra o kadar ağrım yok ve uykum çok daha iyi.

Ve tabii ki uyku, büyüme hormonu üretimi ve sadece genel sağlık için çok önemlidir.

Bana sağlık ve zindelik açısından kesinlikle olumlu bir faydası oldu.

Ve birçok müşterim de aynı şeyi fark etti. Fark ettikleri ilk şey, daha iyi uyuduklarıdır. Bu genellikle ilk hafta içinde olur.

Ve fark ettikleri ikinci şey, o kadar ağrılı olmadıklarıdır. Bu izole etkiyi elde etmek için belirli alanlara bile uygulayabilirsiniz.

Bu nedenle, birinin sırtı gerçekten ağrıyorsa, magnezyum yağını doğrudan o bölgeye uygulayabilir ve bu, ağrı, iltihaplanma ve bu tür şeylere de yardımcı olabilir.

Magnezyum Yağı ve İnsülin Duyarlılığı

Ayrıca magnezyum yağının insülin duyarlılığını optimize etmek için çok iyi çalıştığını düşünüyorum. İnsülinimiz ne kadar iyi çalışırsa, diyabetik veya diyabet öncesi olma olasılığımız o kadar azalır ve ayrıca daha etkili bir şekilde yağ kaybetme ve kas geliştirme olasılığımız artar.

Tüm besinleri karaciğerimize, kaslarımıza ve hücrelerimize almak için sadece biraz üretmemiz gereken çok hassas bir insüline sahip olmak istiyorsunuz.

Mike Mahler Hormon Optimizasyonu Üzerine

Hormon optimizasyonu benim büyük bir ilgi alanım. Bu, birçok müşterime yardım ettiğim bir şey. DHEA, pregnenolon, insülin ve serotonini optimize etmeye yardımcı olan her şey, magnezyum yağının gerçekten yardımcı olduğu şeylerdir.

Ama bence optimal magnezyum seviyelerine sahip olmak kalp sağlığına, kardiyovasküler sağlığa, kemik sağlığına da yardımcı oluyor… listeler uzayıp gidiyor.

Dolayısıyla magnezyum, sporcu olsun ya da olmasın herkesin alması gereken bir şeydir ve sporcular daha da fazla.

Magnezyum yağının genel olarak harika bir ürün olduğunu düşünüyorum. Ve Antik Mineral Magnezyum Yağı hakkında gerçekten sevdiğim şey, piyasada bulabileceğiniz en kaliteli yağ olmasıdır. Ve size doz başına en fazla magnezyumu verir.

Yani onu sisteminize sokmak için çok fazla ovalamanıza gerek yok.

Yüksek kaliteli, çok verimli ve herkesin faydalanabileceği bir şey. Ancak özellikle sporcular zorlu antrenmanlar ve yaklaşan müsabakalar nedeniyle her zaman çok stres altındadır.

Mike's Take: Stres Yönetimi ve Genel Sağlık için Magnezyum Yağı

Bugünlerde ekonomi, iş piyasası ve benzerleriyle herkes çok stres altında ve ne zaman stresli bir durumda olsak DHEA'mızı ve magnezyumumuzu tüketiyoruz.

Bu yüzden geri yüklememiz gerekiyor. Ve magnezyum yağı, ondan gelen diğer tüm faydalar için ihtiyacımız olan magnezyumu almanın en etkili ve verimli yoludur.