Hindistan Cevizi Yağı nasıl elde edilir?

Yağca zengin olan beyaz etli bölümü kepçeyle çıkarılarak yeniden kurutulur. Olgunlaşmış Hindistan cevizleri toplandıktan sonra kabukları kesilir, güneşte veya fırınlarda kurutulur. Kurutma işleminden sonra içindeki etli kısımda nem miktarı % 7’nin altına düşer. Bu şekilde endospermin etli kısmının güneş altında kurutulmuş ve preslenerek yağ elde edilen şekline copra denir. Yaklaşık 1.000 Hindistan cevizinden220 kg copra elde edilir.100 kilogram copradan ise63 kg yağ çıkarılır. 


Hindistan Cevizi Yağı Etkileri

Hindistan cevizi yağı cilt için mükemmel bir masaj yağıdır. Tüm cilt tipleri için etkili bir nemlendirici olarak kullandırılabilir ve tüm kış boyunca kuruyan cilt oluşumuna karşı faydalıdır. Hindistan cevizi yağı saçlar için en iyi ve doğal besleyicilerden biridir. Hindistan cevizi yağı ile saça düzenli olarak masaj yapıldığında ya da duştan sonra saç şekillendirici olarak kullanıldığında, saçların uzun ve güçlü olmasına katkı sağlar. 


Kullanım Bilgisi: 

Hindistan cevizi yağı, oldukça hafif bir yağ olduğu için, bütün dünyada oldukça yoğun tüketilen bir yağdır, bu yağın kullanıcıları, birçok yararından bahsetmektedirler. Vücut bu yağdan diğer yağlara nazaran daha kolay yararlanır. Bu yağ hem fiziksel hem de kimyasal özelliği bakımından tereyağına çok benzer. Hindistan cevizi bütün amino asitleri içeren yüksek kalitede protein içeriğine sahiptir. Potasyum, sodyum, magnezyum ve kükürt açısından da zengin bir besindir. Dahili ve harici kullanılabilir.